top of page

Hyggelig at vi blir lagt merke til av Spaniaavisen

Fikset vaksine til hele klubben

Skrevet av TERJE ASPDAHL 05.11.2021 08:31 - OPPDATERT 05.11.2021 08:56 (+34) 966 708 140 RED@VIKINGPOSTEN.NO

Norsk klubb tok influensagrep.


GRAN ALACANT

30 minutter tok det, så hadde 80 medlemmer i Den norske Klubben Alacant årets influensavaksine «innabords».

Medlemmene ble influensavaksinet i regi av Vithas og Health care in the World. På henvendelse fra Juani Soriano, direktør for Health care in the world, ble det inngått et samarbeid om influensavaksinering for klubbens medlemmer. – Selve vaksineringen foregikk sist onsdag i en ambulanse fra Vithas av lege og sykepleier, samt en lege som overvåket prosessen, forteller Aase Villanger Nielsen som var ansvarlig for opplegget i klubben. Uken i forveien ble påmeldingslister lagt ut i klubben og klubbens medlemmer informert om tilbudet, vaksine og vaksinering.

– Onsdag 27.oktober fant vaksineringen sted, raskt og effektivt. I løpet av 30 minutter var alle 80 medlemmer vaksinert. Alle var meget godt fornøyde med tilbudet og utførelsen. Stor takk til helsepersonellet fra Vithas og Juani Soriano, sier Aase Villanger Nielsen til Spaniaavisen.

90 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle
bottom of page